Úterý, 31 ledna, 2023
- Reklama -ženy
HomeFinanceČínská centrální banka přislíbila větší podporu pro reálnou ekonomiku

Čínská centrální banka přislíbila větší podporu pro reálnou ekonomiku

- Reklama -aktualita

People’s Bank of China (PBOC) v sobotu (25. 12.) uvedla, že bude proaktivněji využívat nástroje měnové politiky. Dodala, že existuje rozumné použití kvantitativních a strukturálních monetárních nástrojů, čímž odkazovala na regulaci likvidity na trhu a politiky zacílené na konkrétní skupiny.

Měnový výbor PBOC v čele s guvernérem I Kangem zasedal v pátek (24. 12.). Centrální banka také zopakovala, že jejím cílem je podpora zdravého růstu v realitním sektoru, ochrana práv kupujících stejně jako lepší pokrytí poptávky po bydlení.

Postoj PBOC k monetárním stimulům byl dosud zdrženlivý. Zvyšují se však očekávání, že centrální banka bude v příštím roce více podporovat ekonomiku, především v případě, že budou pokračovat problémy na realitním trhu a zpomalování soukromé spotřeby.

PBOC zopakovala, že se postará o to, aby na trhu byl dostatek likvidity, přičemž jejím cílem je stabilizovat růst úvěrování. Centrální banka také chce v rámci snahy o stabilizaci ekonomiky držet poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) na stabilní úrovni. Podle PBOC čínská ekonomika čelí třem šokům, kterými jsou pokles poptávky, narušení dodavatelského řetězce a snížení očekávání.

PBOC v sobotu uvedla, že implementuje programy na podporu malých firem a snižování emisí. Rovněž usměrní banky, aby zvýšily podporu high-tech firem, malých firem a zelených projektů. Centrální banka chce také podpořit úvěrování pro výrobní sektor.

Prague, Czech Republic – July 22, 2020: Banka Creditas bank branch, Czech bank providing retail and business banking products and services

Analytici očekávají příští rok další uvolňování měnové politiky v Číně. Jeho součástí zřejmě bude další snížení minimálních rezerv, a případně i pokles úrokových sazeb, jelikož pokračující problémy v realitním sektoru budou brzdit expanzi ekonomiky iv příštím roce. Vláda také signalizovala, že na začátku roku 2022 zvýší fiskální podporu, aby podpořila investice a výstavbu infrastruktury.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel