Úterý, 31 ledna, 2023
- Reklama -ženy
HomeInvesticeNeměli bychom problém podpořit ústavní regulaci zdanění práce

Neměli bychom problém podpořit ústavní regulaci zdanění práce

- Reklama -aktualita

Koaliční hnutí Jsme rodina by neměla žádný problém s tím, aby bylo ústavně garantováno, že práce nemůže být zdaněna nad nějaké procento. V rozhovoru pro TASR to řekl ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak (Jsme rodina). Vysvětlil, že je to nějaká forma daňové brzdy, o které se debatuje v rámci koalice i v souvislosti s ústavním zákonem o rozpočtové odpovědnosti.

„Je to ochrana každého zaměstnance, dokonce by to bylo i fér. Aby se nestalo to, co jsme už v minulosti zažili, že když vláda potřebovala od někoho vytáhnout peníze, tak je vytáhla od zaměstnanců,“ podotkl Krajniak s tím, že od zaměstnanců se totiž k penězům vláda dostává nejsnáze, protože se nemohou bránit.

Naopak, pokud stát potřebuje více peněz, Krajniak je spíše za to, aby se dodatečné prostředky hledaly v sektorech, kde je peněz dost. „Například finanční sektor, hazard, nebo dnes máme absolutní nadpříjmy v energetickém sektoru pro vysoké ceny energií,“ jmenoval ministr. Podle něj by od nějaké úrovně cen energií například mohly být v tomto sektoru vyšší odvody, z nichž by pak stát financoval sociální pomoc pro lidi, kteří tímto zdražováním nejvíce trpí.

„Tohle jsou místa, kde bych já hledal peníze, pokud je stát potřebuje. Finanční sektor, monopoly, energetické firmy a hazard,“ zopakoval Krajniak.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel