Pátek, 2 června, 2023
- Reklama -ženy
HomeFinancePřibyly nové parkomaty

Přibyly nové parkomaty

- Reklama -aktualita

Dalších pět nových parkomatov přibylo na Jarková ulici v Prešově. Jde o parkovací zónu č. 1. Město v červnu doplnilo síť parkovacích automatů o 12 nových kusů v zónách regulovaného parkování č. 1 až 4. TASR o tom informoval mluvčí města Vladimír Tomek.

Řidiči, kteří preferují platbu v hotovosti nebo platební kartou, si mohou podle jeho slov vybrat kterýkoli z 27 parkomatov umístěných v rámci zpoplatněných zón ve městě.

„V nezměněné podobě však nadále fungují i ​​platby prostřednictvím SMS nebo přes aplikaci eParkio. V modrém tarifním pásmu je úhrada možná pouze přes aplikaci eParkio nebo SMS-kou,“

Část Jarková ulice, na níž přibyly nové parkovací automaty, se nachází v červeném tarifním pásmu, kde je dynamicky navyšována sazba za parkování.

„První započatá hodina parkování stojí euro, druhá započatá hodina euro a padesát centů, třetí a každá další hodina parkování stojí dvě eura. Maximální denní sazba je 18 eur. V koncové části Jarková ulice se nachází také deset modrých rezidentských parkovacích míst, které jsou vyhrazeny pro rezidenty s rezidentskou parkovací kartou. Návštěvníci mohou na těchto místech parkovat během pracovních dní v době od 8.00 h do 16:00 za jednotnou tarifu 80 centů za hodinu, „vysvětlil Tomek.

Rozšiřování sítě parkovacích automatů ve městě Prešov bude pokračovat iv roce 2022, kdy v rámci regulovaných zón přibude dalších 8 nových automatů.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel