Pátek, 2 června, 2023
- Reklama -ženy
HomeRady a NávodyRegionální autobusová doprava v kraji bude od soboty pro cestující zdarma

Regionální autobusová doprava v kraji bude od soboty pro cestující zdarma

- Reklama -aktualita

Bratislavský samosprávný kraj (BKS) připomíná, že od soboty (1. 1.) bude regionální autobusová doprava v Bratislavském kraji na měsíc zdarma. Jedná se o kompenzaci pro cestující za výpadky spojů dopravce Arriva. Bezplatnou regionální autobusovou dopravu uhradí z pokuty, kterou společnosti vyrubil kraj za to, že od svého nástupu nedokázala zajistit dostatek spojů.

„Za každý jeden den, kdy dopravce nedokázal zajistit obslužnost, náleží BSK smluvní pokuta ve výši 30.000 eur za den. Za měsíc provozu je to 930.000 eur. Přibližně v této částce bude i výpadek tržeb za měsíc leden, který vznikne přepravou zdarma,“ konstatoval předseda BSK Juraj Droba.

Bezplatná jízdenka bude automaticky vygenerována těm pravidelným cestujícím, kteří měli nebo mají platnou předplatnou jízdenku (električenku) s alespoň jednou regionální zónou v termínu od 15. 11. 2021 do 31. 1. 2022. Podmínkou je zakoupení další tramvaje po spuštění akce, která je naplánována na jaro 2022. Měsíc zdarma budou mít majitelé 30- a 90-denní předplatné jízdenky, cestující s roční tramvají získávají dvouměsíční bonus.

Bezplatná doprava se dotkne jen příměstské autobusové dopravy. Akce se netýká cestujících, kteří jsou držiteli tramvají pouze pro zóny 100+101. U ostatních dopravců v Bratislavském kraji tak budou muset mít zakoupenu jízdenku. Týká se to městské hromadné dopravy v Bratislavě i vlaků Železniční společnosti Slovensko.

Aktuální obslužnost kraje se pohybuje na úrovni 94 až 95 procent. Souvisí to se zavedením posíleného víkendového režimu, který platí od 20. 12. 2021 do 9. 1. 2022.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel